Ghana, pro dětský úsměv

Title.

Picture
Moravská cimbálová muzika HARAFICA s dívčím sborem Darebnice a Matějem Plíhalem budou o Vánocích hrát a zpívat pro děti z Ghany.  Přijďte si je poslechnout, vychutnat si kouzelnou vánoční atmosféru a podpořit dobrou věc :-)
Více o CM Harafica zde.

11. 12. 2010

4. benefice, tentokrát v Olomouci
Akwaaba má za sebou už 4. benefiční koncert. 9. prosince pro náš sirotčinec zahrály v Olomouci kapely Po obědě, Tripcat, Noble Note a slovenští vítězové Rockové Olomouce The Elements. Během večera se vybralo celkem 34 018 Kč! AKWAABA tímto MOC DĚKUJE hlavním aktérům skvělé akce, muzikantům a všem, kteří nás přišli podpořit!

2. 12. 2010

Rozhovor o práci v sirotčinci v archivu Českého rozhlasu
Zde je pod datem 2. 12. 2010 k poslechnutí povídání moje a Gábinky Sluštíkové o naší misi v Ghaně.
http://www.rozhlas.cz/radionaprani/archiv/?p_po=671

15. 11. 2010
O Ghaně v Rendez-vous podruhé

Jak se žije dětem a dobrovolníkům v sirotčinci v Bawjiase, vám povíme s další českou dobrovolnicí a novinářkou Gábinkou Sluštíkovou ve čtvrtek 2. 12. 2010 na vlnách Českého rozhlasu. Ve zlínském studiu nás přivítá v pořadu Rendez-vous Věra Hotařová. Začínáme v 15 hodin.

20.10.2010

Jak dopadl 3. benefiční koncert?
Na 3. koncertu pro dětský úsměv, který se uskutečnil 16. října v Uherském Hradišti, se vybralo 16 125 Kč. Všem, kteří přišli, patří velké díky jak od nás dobrovolníků, tak od dětí.

14. 10. 2010
Dvě dobrovolnice ze Zlína jsou z Ghany zpět doma

Z našeho sirotčince v Bawjiase se 12. 10. po třech týdnech vrátily dvě dobrovolnice ze Zlína. Aničko a Gábinko, moc děkujeme, že jste do toho šly s námi :-)

22. 9. 2010

Pokračujeme v benefičních koncertech pro sirotčinec

V Uherském Hradišti se v sobotu 16. října v 19 hodin uskuteční v pořadí třetí benefiční koncert pro dětský úsměv, jehož výtěžek půjde na stavbu nové budovy sirotčince. V kostele sv. Františka Xaverského zahraje a zazpívá folková šansoniérka Eva Henychová a uherskohradišťský pěvecký sbor Svatopluk. Přijďte si odpočinout a podpořit dobrou věc! Více informací o stavbě nového sirotčince najdete zde na mém blogu.

22. 9. 2010, 10:00

Poprvé v nové škole

Před malou chvilkou se z mého telefonního sluchátka ozval hlas jedenáctileté Grace ze sirotčince. Nadšeně oznamovala, že jde dnes poprvé do školy a že děkuje. Děkuje všem vám, kteří jste nás přišli v květnu podpořit na benefiční koncerty pro dětský úsměv ve Zlíně a Napajedlích. Z části výtěžku koncertů jsem v Ghaně zaplatila dvanácti dětem studium v kvalitní státní škole. Děti prý večer běhaly s novými aktovkami na zádech a radostně pokřikovaly: "We are going to school! Jdeme do školy!" Zbytek výtěžku jsme již použili na stavbu nové budovy sirotčince. Všem ještě jednou moc díky!

9. 9. 2010

Z Ghany zpět v ČR

27. srpna v noci jsem se po sedmi týdnech vrátila domů ze sirtočince v Bawjiase.Vláďa zůstává do Vánoc, aby dohlížel na stavbu nové budovy, která začala v září. Momentálně se vyrábí 11 000 betonových bloků a příští týden začínáme kopat základy. Neustále sháníme další a další finance na stavbu, konečný rozpočet je 50 000 USD, tedy 1 milion Kč. Držte nám pěsti!

3. 7. 2010

Další dobrovolnice z Moravy

Ke konci září posílí na dva týdny zastoupení Čechů v sirotčinci v Bawjiase dvě dobrovolnice ze Zlína, které se o projektu dověděly díky benefičním koncertům. Morava jede! :-)

1. 7. 2010

Sirotčinec v Bawjiase na vlnách Českého rozhlasu

V pořadu Rendez-vous vysílaném 1. července 2010 ze zlínského studia si se mnou povídala Věra Hotařová o sirotčinci, práci dobrovolníků z celého světa, cílech projektu.

30. 6. 2010

Založeno sdružení dobrovolníků AKWAABA na pomoc sirotčinci v ghanském Bawjiase.

Podrobnosti prozradí webové stránky AKWAABY nebo Vláďův blog. Věnujte jim prosím chvilku pozornosti.
Jakákoliv pomoc, náměty či připomínky jsou vítány zde - PavlushkaK@seznam.cz. Děkujeme!